Nagyon jól indult a nap a részvénytulajdonosok számára csütörtökön, a BUX napközben 14 300 pont felett is járt, az utolsó egy órában azonban elindult a régóta várt profitrealizálás. Ennek hatására a BUX 13 894 pontig zuhant vissza, ez azonban még mindig 0,6 százalékos pluszt jelentett.
A realizálási hullám a vezető papírok közül elsősorban az OTP-ben indult el csütörtökön. Pedig a nap elején a úgy látszott, hogy megállíthatatlan a bankpapír emelkedése, amely kora délutánra 3170 forintig tudott erősödni. Innen azután nagyon gyorsan hullott vissza, úgy hogy napon belül mintegy 7 százalékot veszített értékéből. A bankpapír végül 2972 forinton 1,3 százalékos mínuszban, napi mélypontján fejezte be a kereskedést. A kisebbik bankrészvény az FHB viszont még tovább tudott menetelni, miután 0,8 százalékkal 665 forintig kúszott fel az árfolyama.
A napközben 11 570 forinton is megforduló Mol végül 1 százalékos pluszban 11 300 forinton fejezte be a kereskedést. A Magyar Telekom is tovább drágult 1,3 százalékkal, így a záró ára 569 forint lett, igaz napközben 576 forinton is forgott.
A Richter 1,3 százalékkal 31 000 forintig erősödött, a kisebbik gyógyszergyártó azonban jóval lepipálta. Az Egis emelkedését egy felminősítés is segítette, így a 14 295 forintos záró ár 4,8 százalékkal lett magasabb a szerdainál.
