BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hopp után kopp, majd egy nagy zsupsz

A kilábalás reményéből táplálkoztak a tőzsdék.

2009. május 7. csütörtök, 07:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre kitart a részvénypiacokon a márciusi mélypontok óta megindult emelkedés. A jó hangulatot tegnap leginkább az ADP munkaerő-piaci jelentése táplálta az Egyesült Államokban, amely szerint kevesebb munkahely szűnhetett meg áprilisban a magánszektorban, mint ahogy azt az elemzők várták, s márciushoz képest is jelentős a javulás.

Az adat valamivel kevesebb mint félmillió állás megszűnéséről szólt a márciusi, 700 ezer fő feletti érték után. Az optimistább szereplők szerint ez a hét elején napvilágra került makroadatokkal együtt azt mutatja, közeleg a talpra állás.

Az amerikai indexek az adat után egészséges, egy százalék feletti erősödéssel kezdték a napot, azonban utána hamar beütött egy kis korrekció. A nap végére aztán megint fordult a kocka, a Dow Jones 1,21, az S&P-500 1,74, a Nasdaq pedig 0,28 százalékkal zárt magasabban egy nappal korábbi értékénél.

A Dow komponensei teljesen vegyes képet mutattak, a Citigroup és a Bank of America és más bankok a stressztesztek publikálása előtt emelkedtek, mert kiderült, hogy a bankoknak a várnál kevesebb tőkére lesz szükségük. A General Motors részvényei viszont süllyedtek a cég gyorsjelentése előtt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet