BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedünk, de szűkül a tér

Emelkedés várható a Budapesti Értéktőzsdén a kedvező nemzetközi hangulat hatására. Ezeken a szinteken azonban már egyre ritkább a levegő.

2009. május 7. csütörtök, 08:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre nehezebb lesz az emelkedés a hazai tőzsdén, bár a kedvező amerikai zárás után egyértelműnek látszik mára az irány. Káplár Norbert a Raiffeisen üzletkötője szerint az OTP a a napokban megpróbálkozhat a 3200-as szinttel. A szakértő azt várja, hogy a gyorsjelentésig még emelkedhet a papír.

A kedvező hangulat és az olajár emelkedése hzhatja magasabbra a Mol árfolyamát is.

Egy 580 forint körül húzódó rés betölrése folyik a Magyar Telekom esetében, és ma megjelent gyorsjelentése sem húzza keresztül az emelkedést. 

A Richter esetében a napon belüli short pozíciók zárása okozhatta a tegnapi, nap végi emelkedést, Káplár a Richter és az Egis esetében látja a legkisebb emelkedési potenciált.  

Az üzletkötő a következő időszakban összességében 6-8 százalékos emelkedést még elképzelhetőnek tart a tőzsdén, de kezd ritkává válni a levegő.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet