BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aki okos volt, eurót vett

Kissé veszített a forint az ebéd utáni erejéből, de így is a térség legjobban teljesítő devizája.

2009. május 7. csütörtök, 16:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A reggel óta tartó erősödés hatására kora délután 276,25/35 forintot is ért egy euró, de ezt a szintet csak rövidebb ideig tudta tartani, és délután négy óra után már 279 környékén állt a kurzus - mondta el Ötvös Mihály, a Commerzbank devizakereskedője.

A magyar deviza erősödését a vártnál jobb magyar makroadatok megjelenése mellett az IMF beismerése is támogatta, miszerint túlbecsülte a régió idei finanszírozási igényét. A Nemzetközi Valutaalap csütörtökön bevallotta, hogy legutóbbi Globális Pénzügyi Stabilitási Jelentésében erősen túlbecsülte számos feltörekvő piaci ország külső adósság állományát tartalékaihoz képest.

Mindemellett az is segíthette az euró/forint kurzus több mint 6 egységnyi elmozdulását a magyar deviza javára, hogy a piac bízott benne, az Európai Központi Bank (ECB) mai kamatvágó ülésén bejelenti, hogy a repo ügyletekben a kelet-európai valutákban denominált papírokat is befogadja. Erre azonban nem került sor, ami kisebb csalódást okozott; a korrekció talán részben ennek a számlájára írandó - vélekedett a trader. Az ECB kamatcsökkentése után a dollár gyengült az euróval szemben - a forint ekkor érte napon belüli maximumát, ami egyben 3 és fél havi csúcsnak is számít. Csehországban ugyancsak csökkent az alapkamat.

A nap folyamán az egyik hírügynökség közölte, hogy az MNB tartalékai mintegy 1 milliárd euróval csökkentek áprilisban - vélhetőleg nem függetlenül a forint védelmét szolgáló intervenciótól.

A forint alaposan felülteljesítette a térségi devizákat, délután négy óra után egy dollár 207,75, a svájci frank pedig 184,20 forintot ért.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet