BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedés után lehervadt a végére

Az amerikai tőzsdék tegnap a nap végére kis mínuszba kerültek.

2009. május 6. szerda, 07:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A New York-i tőzsdeindexek erős emelkedés után a kereskedés végére lehervadtak, amit elemzők szerint az magyaráz, hogy az elmúlt hetek erős menetelése után kicsit elbizonytalanodtak a befektetők. A Dow Jones és az S&P-500 hétfőn 4 hónapos, a Nasdaq 6 hónapos csúcsra ért - itt megpihentek kissé. A Dow tegnap 0,19, az S&P 0,38, a Nasdaq 0,54 százalékkal morzsolódott le.

Ben Bernanke, a Fed elnöke tegnapi beszédében lényegében megismételte a jegybank álláspontját, miszerint - ha minden jól megy - az év végével elindulhat a lassú, döcögős kilábalás a gazdaságban. Elemezők a bankelnökhöz hasonlóan óvatosak: úgy látják, hogy ha a nyár derekára nem jelennek meg jóslathoz illő gazdasági mutatók, akkor nagy eladási hullám indulhat a tőzsdéken.

A bankszektor papírjai lejtőre kerültek, részben azért, mert csütörtökre halasztották a rosszhitel-állományukat feltérképező stresszteszt eredményeinek nyilvánosságra hozatalát. Sajtóértesülésekből csak annyit lehet tudni, hogy közülük tíznek lehet szüksége újabb tőkeinjekcióra. Ezek között a legnagyobbak, a Citigroup, a Bank of America és mások is ott lehetnek. Az AIG-től újabb veszteséget várnak holnap megjelenő gyorsjelentésben - ez több mint 14 százalékkal lökte lejjebb részvényei árfolyamát.

A Nasdaqot a technológia szektor gyengén szereplő nagyjai húzták le. Nem volt kivétel a negatív hangulatban, a Dell, az Intel és a Microsoft is esett. A vártnál jobb negyedéves eredményről beszámoló Kraft Foodst viszont 4 százalékos áremelkedéssel jutalmazták a befektetők.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet