A New York-i tőzsdeindexek erős emelkedés után a kereskedés végére lehervadtak, amit elemzők szerint az magyaráz, hogy az elmúlt hetek erős menetelése után kicsit elbizonytalanodtak a befektetők. A Dow Jones és az S&P-500 hétfőn 4 hónapos, a Nasdaq 6 hónapos csúcsra ért - itt megpihentek kissé. A Dow tegnap 0,19, az S&P 0,38, a Nasdaq 0,54 százalékkal morzsolódott le.
Ben Bernanke, a Fed elnöke tegnapi beszédében lényegében megismételte a jegybank álláspontját, miszerint - ha minden jól megy - az év végével elindulhat a lassú, döcögős kilábalás a gazdaságban. Elemezők a bankelnökhöz hasonlóan óvatosak: úgy látják, hogy ha a nyár derekára nem jelennek meg jóslathoz illő gazdasági mutatók, akkor nagy eladási hullám indulhat a tőzsdéken.
A bankszektor papírjai lejtőre kerültek, részben azért, mert csütörtökre halasztották a rosszhitel-állományukat feltérképező stresszteszt eredményeinek nyilvánosságra hozatalát. Sajtóértesülésekből csak annyit lehet tudni, hogy közülük tíznek lehet szüksége újabb tőkeinjekcióra. Ezek között a legnagyobbak, a Citigroup, a Bank of America és mások is ott lehetnek. Az AIG-től újabb veszteséget várnak holnap megjelenő gyorsjelentésben - ez több mint 14 százalékkal lökte lejjebb részvényei árfolyamát.
A Nasdaqot a technológia szektor gyengén szereplő nagyjai húzták le. Nem volt kivétel a negatív hangulatban, a Dell, az Intel és a Microsoft is esett. A vártnál jobb negyedéves eredményről beszámoló Kraft Foodst viszont 4 százalékos áremelkedéssel jutalmazták a befektetők.
