A nap nagy részét negatív tartományban töltő BUX a nap végén, a várakozásoknál jobb előzetes munkanélküliségi adat után talált magára. Pluszba ugyanis csak a fél háromkor megjelenő adat után tudták húzni az indexet, amelyet végül a záró szakaszban lendítettek napi csúcsára. A BUX így 0,5 százalékkal 13 809 pontig erősödött a nap végére, elsősorban a Magyar Telekom jó teljesítményének köszönhetően.
Az emelkedésben eddig élen járó OTP ugyanis szinte egész nap mínuszban a forgott. A napi csúcsot - 5 forintos emelkedést - jelentő 3074 forintot ugyanis csak pillanatokra érte el a bankpapír. A napközben 3000 forint alatt is bőven forgó részvény azért a nap végére megtartotta magát e pszichológiai szint felett, a záró ár ugyanis 3012 forint lett, ami 1,9 százalékos esést jelentett.
A többi nagypapír mind emelkedni tudott, bár a Molt, csak a záró szakaszban tudták pluszba húzni. A kosárban legnagyobb súllyal szereplő részvény így a napot 0,4 százalékos pluszban 11 195 forinton fejezte be.
Az igazi sztár papír azonban szerdán a Magyar Telekom volt, amely egész napos emelkedés után 559 forinton 3,5 százalékos pluszban fejezte be a napot. Így azok akik nemrégiben még a 74 forintos osztalékot is felvették nagyon jól jártak a részvénnyel, hiszen az osztalékszelvény levágása utáni 510 forintos bázisárról már 49 forintot emelkedett a részvény.
A Richter 1,2 százalékkal 30 600 forintig emelkedett, főleg a nap végi jó teljesítmények betudhatóan.
