BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint hármassal kezdődik az OTP árfolyama

A Budapesti Értéktőzsde indexe jóval 5 százalék fölötti emelkedéssel zárta a hétfőt; az OTP is, és 3000 forintig drágult.

2009. május 4. hétfő, 16:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető papírok mindegyike növelni tudta árfolyamát a hét első napján, a BUX 13 609 pontig jutott, amire - amellett, hogy ez egyban napon belüli maximuma is - legutóbb január elején volt példa. A pesti börze az általános trendhez hasonlóan teljesített, de felülmúlta a vezető tőzsdéket, ahogyan a cseh és a lengyel parkett is elmaradt tőle.

Még a legszerényebb teljesítményt nyújtó Magyar Telekom is közel 3 százalékkal, 525 forintig emelkedett. A legnagyobbat a Mol drágulta, az olajvállalat részvénye 7 százaléknál nagyobbat erősített, így árfolyama 11 300 forin volt a kereskedés végén. A Richter-papír ugyancsak 6 százalékot meghaladó teljesítménnyel zárt, és megint 30 000 ezer forint fölött jár az árfolyama. Szektortársa, az Egis is javított hétfőn, árfolyama 4 százalékkal 12 655 forintra kúszott föl.

Az OTP részvénye közel 5,3 százalékkal került magasabbra, ami kereken 3000 forintos árat jelentett a záráskor. A BUX-hoz hasonlóan ez az érték is napon belüli csúcsnak számít.

A Synergon 12 százaléknál nagyobb emelkedéssel zárt. A társaság leányvállalata egy közbeszerzési eljárás nyerteseként hétfőn keretmegállapodást kötött a Központi Szolgáltatási Főigazgatósággal hálózati eszközök szállítására és kapcsolódó szolgáltatások biztosítására, 1,4 milliárd forint keretösszeggel. Ennél is jobb napot tudhat maga mögött a Fotex, a Genesis és a Csepel, és ezúttal csak az utóbbi forgalma volt elhanyagolható.

A BÉT-en mindössze az Orco veszített hétfőn részvénye árából, méghozzá közel 6 százalékot.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet