BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A drágább OTP-re is ugyanannyit kötnek?

A kötésszám alig, a forgalom viszont jelentősen nőtt áprilisban a Budapesti Értéktőzsdén.

2009. május 4. hétfő, 11:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Duplikáltan 838 milliárd forintot bonyolítottak a BÉT azonnali szekciójában áprilisban a tőzsde bejelentése szerint, ez jelentős növekedés a márciusi 675 milliárd forinnthoz képest. A forgalom növekedése jórészt az árfolyamok, vélhetően nagyrészt az OTP emelkedésének volt köszönhető, hiszen a kötésszám alig 10 százalék növekedést mutatott, 669 ezer lett az előző havi 600 ezer körüli értékhet képest.

Az átlagos kötésnagyság nagyjából 5 százalékkan nőtt, 1 millió 250 ezer forintra. A brókerrangsor élcsoportjában a változás mindössze annyi, hogy helyet cserélt a forgalom közel felét adó két nagy brókercég, az Erste 197,9 milliárd forintos részvényforgalom mellett vett át a vezető helyet a 189 milliárd forintot produkáló KBC Securities-től.

Azt, hogy a két nagy mennyire elhúzott a kisebb forgalmú cégektől jól illusztrálja, hogy a Concorde és a Cashline, a harmadik és negyedik helyezett 64 és 58 milliárd forintos részvényforgalmat bonyolítottak, azaz az első kettő által elért nagyjából harmadát.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet