A vártnak megfelelő lett a Mol második negyedévi, 88,4 milliárd forint üzleti eredménye, a 26,9 milliárdos nettó prfit azonban mégis tetemes elmaradást mutat a NAPI Gazdaság 40,7 milliárdos elemzői konszenzusától. A különbség oka a Magnolia-opciók átértékelésén keletkezett nem realizált veszteség, amit az elemzők mintegy 25 milliárd forintra becsültek - ez a tétel ehelyett 36,8 milliárd forint lett. Az ok a Mol-részvények időközben bekövetkezett nagymértékű áremelkedése volt.
A jelentésben szereplő eredmények így nagyjából megfelelnek a várakozásoknak, a piaci reakció valószínűleg nem is lesz jelentős. A háromhavi teljesítményt befolyásoló egyéb tényezőket nagyjából jól lehetett jósolni, előre látható volt a kitermelés 12 százalékos csökkenése miatt bekövetkező 9,6 milliárdos (30 százalékos) eredményvisszaesés a tavalyi év hasonló időszakához képest a kutatás-termelés üzletágon, amihez a dollár gyengülése is hozzájárult.
Ugyanez a hatás okozta, hogy feldolgozás-kereskedelmi üzletág csak 57,1 milliárdos eredményt hozott, 17 százalékkal alacsonyabbat a tavalyi második negyedévinél. Több mint háromszorosára, 12,2 milliárdra nőtt viszont a petrolkémia üzletág negyedéves profitja, így az idei első félévben ez az üzletág 24,8 milliárd forint üzleti eredményt hozott, ami több mint tavaly egész évben volt. Ezt is lehetett azonban előre látni csakúgy, mint a gázüzlet 14 százalékos javulását 6,4 milliárd forintra, ami azonban a csoporton belül meglehetősen kicsi tétel.
A Mollal kapcsolatban az elmúlt két hónapban bekövetkezett események közepette valószínűleg ennek a gyorsjelentésnek lesz a legkisebb hatása az árfolyamra, amelyet sokkal inkább még mindig a felvásárlási spekulációk fognak mozgatni. A természetes irány az elemzők többsége szerint - amit ez az eredmény is alátámaszt - az árcsökkenés kellene legyen, hiszen az OMV bevásárlása és az azt kísérő spekulációk miatt még mindig legalább 3-5 ezer forintos többlet van az árfolyamban. Ha ezek ismét feltámadnak, az újabb támaszt adhatna az árnak.
