A NAPI Gazdaság cikke
Ezzel az OTP, a Magnolia, a BNP Paribas mellé újabb Mol-tulajdonos lépett a színre. A Mol pedig további 8,9 százaléknyi részvényt vásárolhat, hogy újra elérje a tíz százalékot. A társaság ennek ellenére egyelőre nem tett újabb bejelentést ilyen vásárlásról, szemben azzal, ahogy az elmúlt napokban megszokhattuk. A Mol számára ezek a sajátrészvény-vásárlások már vélhetően érezhető terhet jelentenek, hiszen a tegnapelőttig megvásárolt részvényekkel együtt a teljes 32,4 százaléknyi részvénycsomag mai értéke már megközelíti az ezermilliárd forintot, amit végül is különböző formában ugyan, de a Mol finanszíroz (igaz, számára a részvények egy részének bekerülési költsége jóval a jelenlegi ár alatt volt). Mindenesetre mostani értéken egy ilyen részvénycsomag finanszírozása még egy ötszázalékos euróhitellel számolva is legalább havi 16 millió euróba kerül...
