Az euró jegyzése ma reggeli rajtot követően 245,80/90 forintnál járt, ami 50 fillérrel magasabb kurzust jelent a tegnapi zárószinthez képest. A forintgyengülést a kereskedők által prognosztizált szlovák jegybanki intervenció váltotta ki, amelynek eredményeként a korona euróhoz mért jegyzése 33,100-as szintről 33,700-re változott.
Devizakereskedők elmondták: később a pozsonyi intézkedés nyomán kialakult lejtmenet kifulladt, ezt követően szlovák korona és feltörekvő piaci társai is erősödni tudtak. A magyar deviza ugyanakkor nem tudott számottevően erősödni, sőt, kicsit gyengült, délután valamivel 246 forint felett jegyezték az eurót. Geszti Pál, az ING szakembere jelezte, ha nem lesz rendkívüli esemény, akkor a következő napokban 245-247 forintos intervallumban mozoghat az eurókurzus.
A hathónapos diszkont kincstárjegy szerdai aukcióján a felajánlott 30 milliárd forintnyi mennyiségre 90 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, így az Államadósság Kezelő Központ 5 milliárddal többet értékesített a tervezettnél, az egy nappal korábbi benchmarkot 3 bázisponttal alulmúló, 7,60 százalékos átlaghozam mellett. Az állampapírok másodlagos piacán a referenciahozamok nem mozdultak érdemben.
