A keddi nyitás után a vevők vették a kezükbe az irányítást a budapesti börzén. Az irányadó index pár perc alatt 23 411,73 pontra hízott, ami 0,6 százalékos többletnek felel meg a tegnapi - 1,6 százalékos süllyedéssel - elért záróértékhez képest.
Valamennyi blue chip szerepet vállal az erősödésben, az OTP 0,3 százalékkal 8505, a Mol 0,7 százalékkal 20 500, a Magyar Telekom 0,9 százalékkal 937 forintra drágult. A Richter 0,1 százalékos pluszt ért el, így kurzusa 35 900 forintnál járt, szektortársa, az Egis 0,9 százalékkal 21350 forintra hízott.
