BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa lejtőn maradt

Bár a tegnapinál kisebb mértékben, de ma is süllyedéssel zártak a fontosabb európai részvényindexek.

2007. február 28. szerda, 18:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ más részvénypiacaihoz hasonlóan kedden súlyos veszteségeket elkönyvelő nyugat-európa tőzsdeindexek ma is gyengültek, igaz, a süllyedés mérsékeltebb volt, mint az előző napon. A cégek közül péládul a brit bankcsoport, a HBOS piacán alakult ki erős eladói nyomás nyomás, s jókora veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az E.On is. A német óriásvállalat jegyzése azután került lejtőre, hogy riválisa, az olasz Enel megszerezte a spanyol Endesa 10 százalékát. A tranazakció az olasz cég részvényeseinek sem nyerte el a tetszését, mert az Enel-papírok árfolyama is jelentősen gyengült. A frankfurti és a londoni mutató végül egyaránt 1,5, párizsi társuk pedig 1,3 százalékkal esett. 
Amerikában a 13 éve nem látott ingatlanpiaci visszaeséséről és a vártnak GDP-bővülésről szóló makroadat mellett elsősorban a Fed elnökére figyeltek a befektetők. Ben Bernanke beszéde elérte célját, a fontosabb tengerentúli mutatók ugyanis a pluszos nyitás után a pozitív tartományban maradtak.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet