A gyengülést az OTP és a Magyar Telekom szereplése váltotta ki, amit a többi vezető papír erősödése nem tudott kompenzálni. A távközlési papír elsősorban a Raiffeisen hétfői célárcsökkentése és leminősítése miatt került eladósorba, kurzusa végül több mint két százalékkal ereszkedett lejjebb. Hasonló mértékű gyengülést volt kénytelen elkönyvelni az OTP, a 8,5 milliárd forintos forgalomban 8735 forintig esett a két pozitív és egy negatív kommenttel ellátott bankpapír árfolyama.
Bár sokáig úgy tűnt, az összesen közel 9 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol-papírok is veszteséggel végeznek, az olajpapír huszáros hajrával több mint másfél százalékos többletet ért el, ezzel elérve a 20 545 forintos szintet. Mérsékelt erősödést mutattak fel a gyógyszerpapírok, a Richter és az Egis egyaránt 100 forinttal drágult, így az előbbi kereken 40 ezer forinton, utóbbi pedig 25 100 forinton kötött ki. Az Egis esetében tehát nem hatott a Citigroup frissen megjelent véleménye, amely szerint a cég mind 2006 negyedik negyedévében, mind a 2007-es évben csalódást keltő eredményekről számol majd be, így a minősítés továbbra is eladás.
A kisebb forgalmú részvények közül érdemes kiemelni a BorsodChem bő két százalékos erősödését, valamint a Bookline majd' négy százalékos ugrását illetve a Linamar 5 százalék feletti többletét. Ezzel párhuzamosan viszont a TVK például közel 2 százalékkal gyengült, a Synergon több mint egy százalékkal értékelődött le, a Fotex pedig 0,8 százalékos mínusszal végzett.
