Izgalmas hete volt a forintnak. A feltörekvő piacokon korrekció ment végbe, miközben a dollár erősödött. Ennek eredményeként a részvény- és devizapiacok is lefele tartottak, miközben az állampapírok esetében jelentős emelkedést volt látható. A zloty esetében erősítette a folyamatot, hogy a piac nem nézte jó szemmel a lengyel jegybankelnök kinevezését. Piaci pletykák szerint a forintnak nem tettek jót a Járai Zsigmond jegybank utódjával kapcsolatos találgatások, mert az némi bizonytalanságot okozott. A feltörekvő piaci korrekció eredményeként a hét eleji 253 forintos szintekről szerdára 257 fölé erősödött az euró árfolyama a bankközi devizapiacon. Innen egy kisebb kilengésekkel tarkított lassú forinterősödés indult meg - vázolta a múlt heti eseményeket Vágó György. A Hamilton szakértője hozzátette: pénteken nyugodt volt a piac, az euró 254 forintnál nyitott majd fokozatosan ereszkedett lejjebb, kora délután 253 alá süllyedt az árfolyam. A dollár jegyzése közben alig változott, a pénteki napon 197 forintról 196,20 forintra esett vissza.
A jövő hét kedden megjelenő, tavalyi éves inflációs adat befolyásolhatja a piaci hangulatot, csütörtökön pedig a öt- és tízéves instrumentumok irányíhatják az eseményeket.
