A múlt héten bekövetkező forintgyengülést követően alacsony forgalom, és 255 forinthoz közeli euróárfolyam jellemezte ma délelőtt a devizapiacot. A közös európai fizetőeszközt a reggeli 254,30 forintos szint után 254,90-en jegyezték kevéssel tíz előtt. Geszti Pál, az ING devizakereskedője kérdésünkre elmondta, "bár a forint kacérkodott a gondolattal, hogy gyengüljön, de nem volt szikra, ami meggyújtotta volna a kanócot".
Így végül ellentétes irányt vett az európai pénz: fokozatosan gyengült a forinttal szemben, a folyamatot pedig erősítette a zloty árfolyamának erősödése is. Az euró a délutáni órákban 252,80 forinton érte el tegnapi mélypontját, 16 óra tájban pedig 253,20 forinton jegyezték. A dollár árfolyama a magyar fizetőeszköz erősödése nyomán a nyitás utáni 195,70 forintról 194,60 forintra ereszkedett.
