Tegnap késő délután az Egyesült Államokban megjelent az ISM index, s a vártnál jobb adat nyomán erősődésbe kezdett az utóbbi napokban botladozó dollár. A zöldhasú erősödése miatt a feltörekvő piaci devizák gyengülni kezdtek, így az euró ma reggel a korábbi 251 forint körüli szintről 252,30/40 forintra erősödött Budapesten. Erre rátett egy lapáttal az új lengyel jegybankelnök kinevezése, emiatt ugyanis az egész régió a zloty vezetésével meredekebb lejtőre került, délután négy óra előtt már 254 forint felett kereskedtek az euróval. Később a magyar fizetőeszköz visszakorrigált, délután fél ötre 253,60 forintig gyengült az euró kurzusa a 254,50 forintos csúcsról, míg a zloty nem tudott elrugaszkodni a mélypontról. A napközben 194,30 forintos szinten is megjáró dollárért ekkor 193,70 forintot adtak a befektetők a bankközi devizapiacon. A már említett okok - dollárerősödés és az lengyel jegybankelnök kinevezése mellett - a korábbi napokhoz képest nagy forgalmú délutáni kereskedésben a dél-afrikai rand és a török líra gyengülése is kedvezőtlenül hatott a forint árfolyamára. A történtekből látszik, hogy forintspecifikus hír nem jelent, vagyis kizárólag külső tényezők mozgatták a magyar devizát.
