Tegnap kora délután a dollár gyengülni kezdett egy, a vártnál rosszabb munkaerő-piaci adat hatására, ám később kijött az ISM index, ami viszont emelkedőre tette a zöldhasút. A dollár erősödése miatt a feltörekvő piaci devizák gyengülni kezdtek, tegnap késő délután 251,60 forint körül jegyezték az eurót, szemben a korábbi 251 forint körüli szinttel. Erre rátett egy lapáttal az új lengyel jegybankelnök kinevezése: tovább gyengült a forint és a régió. Így ma délelőtt már 252,30/40 forintnál járt az euró árfolyama. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője elmondta: a dollárerősödés inkább korrekciónak látszik, az euróhoz mért árfolyam rövidesen visszatérhet a 1,32-1,33 forintos tartományba a mostani 1,3120 kurzusról. A szakember hozzátette: bár az utóbbi napokhoz képest nagyobb a pezsgés a forintpiacon, ám "nem kell feltekerni a szőnyeget, nagy buli nem lesz", vagyis - várhatóan a jövő hétig nem lesz jelentős elmozdulás - az forint árfolyamában.
