BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forint: "nem kell feltekerni a szőnyeget"

A dollár erősödése és az új lengyel jegybankelnök miatt a feltörekvő piacok esni kezdtek, így a forint is gyengült.

2007. január 4. csütörtök, 10:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap kora délután a dollár gyengülni kezdett egy, a vártnál rosszabb munkaerő-piaci adat hatására, ám később kijött az ISM index, ami viszont emelkedőre tette a zöldhasút. A dollár erősödése miatt a feltörekvő piaci devizák gyengülni kezdtek, tegnap késő délután 251,60 forint körül jegyezték az eurót, szemben a korábbi 251 forint körüli szinttel. Erre rátett egy lapáttal az új lengyel jegybankelnök kinevezése: tovább gyengült a forint és a régió. Így ma délelőtt már 252,30/40 forintnál járt az euró árfolyama. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője elmondta: a dollárerősödés inkább korrekciónak látszik, az euróhoz mért árfolyam rövidesen visszatérhet a 1,32-1,33 forintos tartományba a mostani 1,3120 kurzusról. A szakember hozzátette: bár az utóbbi napokhoz képest nagyobb a pezsgés a forintpiacon, ám "nem kell feltekerni a szőnyeget, nagy buli nem lesz", vagyis - várhatóan a jövő hétig nem lesz jelentős elmozdulás - az forint árfolyamában.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet