A forint ott folytatta az új évet, ahol múlt pénteken abbahagyta. A bankközin délelőtt szinte nem volt forgalom, az eurót 10 óra tájékán 251,20/40 forinton jegyezték, ami nem jelentet számottevő változást az óév utolsó kereskedési napján feljegyzett szinthez képest.
Az amerikai befektetők piacra lépésével azonban megmozdult a piac, az euró jegyzése 251 forint alatt is járt - számolt be a délutáni eseményekről Kolba Miklós, az ING devizakereskedője, hozzátéve: valahol 251,80/90 forint körül lehet egy tekintélyes opciós szint, mert azt nem törte át az árfolyam. Az euró gyengülésével párhuzamosan a dollár jegyzése is süllyedt, a zöldhasú 189,50 forintos kurzusa délutánra 50 fillérrel apadt. A szakember azt is elmondta, hacsak valami váratlan, a piacot alapjaiban megrengető esemény nem történik, akkor 250,50 és 252,50 forint között mozoghat az euró kurzusa 2007 első hetében.
Az állampapírok másodlagos piacán valamennyi hozam csökkent. A legnagyobb mértékű - 11 bázispontos - süllyedést a 12 hónapos kincstárjegy produkálta, míg a többiek referenciaértéke 1-5 bázisponttal esett vissza.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján mérsékelt volt a befektetői érdeklődés. Az Államadósság Kezelő Központ által felkínált 40 milliárd forintos csomagra mindössze 57,8 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot az elsődleges forgalmazók. Az elfogadott hozamok 7,81 és 8 százalék között szóródtak, az átlag pedig 7,87 százalék lett.
