BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az euró járt 260 alatt, de minek

A reggeli nyugalom után felpezsdült a forintpiac.

2006. október 31. kedd, 14:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró a nyitást követően nyugodt piaci hangulatban 261,80 és 262,40 forint között imbolygott. Később azonban érkezett egy piaci szereplő, aki tegnap nagyobb tételben vásárolt eurót, s látva, hogy az árfolyam nem megy feljebb, ma délután visszaborította a "portékáját" a piacra. Ennek eredményeként az euró árfolyama benézett 260 forint alá.

Kolba Miklós, az ING devizakereskedője jelezte, a 260 forintos szint erősnek tűnik, előfordul, hogy bemegy ez alá a kurzus, aztán rendre visszapattan. A kereskedés 259,90 és 261,30 forintos sávban zajlik. A szakember elmondta, hogy a piac figyeli a költségvetési adatokat, amelyek kilengéseket okozhatnak. Számottevő elmozdulás ugyanakkor nem várható, mivel az elemzők már ismerik a főbb keretszámokat.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet