BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar Telekom: nem lesz magasabb osztalék

A korábbi hírekkel ellentétben a Magyar Telekom igazgatósága nem tervezi megemelni az eredetileg kitűzött 70 forintos osztalékot a tavalyi mérleg auditjának csúszása miatt.

2006. október 9. hétfő, 12:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tilo Kusch, a Magyar Telekom pénzügyi igazgatója a társaság mai rendkívüli közgyűlésén ismertette a vállalat tavaly, illetve első félévben elért eredményeit. Ezt követően a részvényesek megtudhatták, hogy a cég vezetése nem javasolja, az eredetileg kitűzött részvényenként 70 forintos osztalék megemelését, annak ellenére, hogy a montenegrói leánycégnél talált gyanús számlák kapcsán indított vizsgálat miatt a múlt évi mérleg auditálása immár fél éve csúszik. A vizsgálat állásáról a részvényesek egy rövid, angol nyelvű tájékoztatás hallgathattak meg, amelyből kiderült, hogy két újabb gyanús szerződést találtak a leányvállalatnál. Így a gyanúsnak vélt szerződések összértéke a korábbi 700 millió forintról 2 milliárd forintra nőtt. A szóban forgó ellenzőrési procedúra eddigi költségei pedig már meghaladják a 3,1 milliárd forintot. Azt egyelőre nem tudni, hogy a november közepére kitűzött közgyűlésre elkészül-e a társaság mérlege.

A második, alapszabály-módosítással kapcsolatos napirendi pont után a közgyűlést felfüggesztették, így a többi, főként személyi kérdésekkel foglalkozó napirendi pontokat egy hónap múlva tárgyalják meg a részvényesek.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet