Tilo Kusch, a Magyar Telekom pénzügyi igazgatója a társaság mai rendkívüli közgyűlésén ismertette a vállalat tavaly, illetve első félévben elért eredményeit. Ezt követően a részvényesek megtudhatták, hogy a cég vezetése nem javasolja, az eredetileg kitűzött részvényenként 70 forintos osztalék megemelését, annak ellenére, hogy a montenegrói leánycégnél talált gyanús számlák kapcsán indított vizsgálat miatt a múlt évi mérleg auditálása immár fél éve csúszik. A vizsgálat állásáról a részvényesek egy rövid, angol nyelvű tájékoztatás hallgathattak meg, amelyből kiderült, hogy két újabb gyanús szerződést találtak a leányvállalatnál. Így a gyanúsnak vélt szerződések összértéke a korábbi 700 millió forintról 2 milliárd forintra nőtt. A szóban forgó ellenzőrési procedúra eddigi költségei pedig már meghaladják a 3,1 milliárd forintot. Azt egyelőre nem tudni, hogy a november közepére kitűzött közgyűlésre elkészül-e a társaság mérlege.
A második, alapszabály-módosítással kapcsolatos napirendi pont után a közgyűlést felfüggesztették, így a többi, főként személyi kérdésekkel foglalkozó napirendi pontokat egy hónap múlva tárgyalják meg a részvényesek.
