BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán-pofon a forintnak

A magyar devizának nem használt Orbán Viktor beszéde: az euró árfolyama a volt miniszterelnök sajtótájékoztatója után 275 forint fölé ugrott.

2006. október 5. csütörtök, 15:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzők szerint Ben Bernanke Fed-elnök minapi beszéde arra utalt, hogy nem várható újabb kamatemelés a tengerentúlon. Ez erősítette a feltörekvő piaci devizákat, így az euró a mai piacnyitásra 274 forint körüli szintre gyengült, a dollár jegyzése pedig 215,60 forintra süllyedt.

Később az Európai Központi Bank várakozásoknak megfelelő 25 bázispontos kamatemelése nem okozott változást az árfolyamokban, Orbán Viktor beszéde viszont meggyengítette a forintot. Az euró jegyzése 274,50 forintról 275,20 forintig erősödött a sajtótájékoztató után. A hirtelen gyengülés után viszont korrigált a hazai fizetőeszköz, délután négy óra előtt már 275 forint alatt volt a jegyzés, ekkor a dollárért 216,90 forintot adtak a kereskedők.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet