BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásra visszahullott a BUX

Egyszázalékos mínuszban járt a kereskedés elején a BÉT irányadó mutatója, majd a 21 400 pontos szintről lassan de biztosan fölfelé araszolt. Kora délután már majdnem elhagyta a negatív tartományt a BUX, a felerősödő eladói nyomás miatt azonban ismét lefelé tartott, a 21 406 pontos záróérték 1,1 százalékos gyengülést jelentett.

2006. október 3. kedd, 17:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A blue chipek mindegyike veszített értékéből, a legrosszabbul az OTP teljesített. A bankpapír jegyzése folyamatosan a negatív tartományban járt, a vevők erejéből csupán néhány kisebb emelkedési kísérletre futotta. Az utolsó részvények 6630 forinton cseréltek gazdát, ami 1,6 százalékos leértékelődésnek felelt meg. Széles tartományban kereskedtek a Mollal. Délelőtt még a negatív tartományban, 19350 forint környékén születtek az üzletek, majd kora délután rövid idő alatt 19600 forintig szökött föl az árfolyam. Ezt követően a kurzus visszatért a hétfői záróár alá, az utolsó papírok pedig 1,4 százalékos mínuszban, 19205 forinton cseréltek gazdát. A Richter 0,7 százalékkal 44005 forintra, a Magyar Telekom pedig 0,8 százalékkal 863 forintra gyengült.

A délelőtti stagnálást követően felerősödött a kereslet az Egis iránt, a kisebbik gyógyszergyártó a délután folyamán 29800 forintig drágult, ami 1,2 százalékos javulást jelentett. Fél százalékkal drágult a Fotex, miközben a Rába 3,5 százalékkal, a két Graphisoft részvény pedig két százalékkal értékelődött le.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet