BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb euróval szilveszterezhetünk?

Visszaeséssel kezdte a mai napot a forint. Londoni elemzők szerint az év végén 265-270 forintos euróval számolhatunk.

2006. október 3. kedd, 09:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi kereskedésben gyengülést bemutató forint minimális visszaeséssel vágott neki a mai napnak. A hétfői 274,90 forintos zárószintről a ma reggeli nyitásra 275,25/35 forintig erősödött az euró. Geszti Pál, az ING devizakereskedője közölte, alacsony a forgalom, ha a politika is úgy akarja, vagyis nem lesz különleges bejelentés a pártok, politikusok részéről, akkor izgalommentes napra lehet számítani.

Az Orbán Viktor által kilátásba helyezett pénteki Kossuth téri demonstráció okozhat bizonytalanságot a piacon. Ha "nem röpködnek az autók, akkor a magyar deviza is stabil marad" - tette hozzá a szakértő.

Az MTI-Eco londoni szakértőkre hivatkozva közben arról ír, hogy a forintpiac kedden is idegesnek ígérkezik, de a magyar fizetőeszköz várhatóan magához tér, az euró árfolyama 274-273 euró közötti sávba süllyed. Elemzők hozzátették: a kurzus 265-270 forintos sávban stabilizálódik az év végére.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet