BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa erősebb lett

Több kedvező tényező befolyásolta a nyugat-európai tőzsdéket kedden: a jó amerikai bizalmi index felvitte a Wall Street indexét, ami lendületet adott a tengeren inneni piacoknak, amelyeket már amúgy is lelkesített az Ifo nem olyan rossz mutatója és az euró árfolyamának gyengülése - írja összefoglalójában az MTi-Eco.

2006. szeptember 26. kedd, 18:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Így a londoni tőzsde FTSE-100 mutatója 1,3 százalékos emelkedés után 5873,60 ponton, a frankfurti DAX-30 index 1 százalékkal 5960,63 pontra erősödött és Párizs emelkedése is elérte az 1,4 százalékot. Londonban, amiként Frankfurtban is a vezető indexben szereplő részvények közül mindössze pár volt csupán, melynek az ára nem ment fel. Frankfurt mérsékeltebb emelkedését ez alkalommal főleg a Continental (-1,2 százalék) és az E.ON (-1,96 százalék) részvényének árcsökkenése okozta, de esett az Altana és a Commerzbank is. A nap nyertese itt a Linde részvény lett (+3,5 százalék), több mint 2,7 százalékkal drágult a Lufthansa és az Infineon, 2 és fél százalékkal a ThyssenKrupp és 2 százalékkal a Metro részvény. Az autóipari és a technológiai papírok is nyertesei voltak a napnak.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet