BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A horvát államfő nyitotta Amerikát

A Wall Street kereskedését elindító csengőt ezúttal - nem kis meglepetésünkre - Stipe Mesic, horvát köztársasági elnök nyomta le. A háromnapos hivatalos látogatáson részt vevő államfő visszafogott sötét öltönyben volt és végig mosolygott. Társa valószínűleg a New York Stock Exchange elnöke lehetett.

2006. szeptember 18. hétfő, 15:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mindenesetre a ma délutáni kedvezőtlen amerikai fizetési- és külkereskedelmi mérleg hiány adatra lefelé mozdultak a mutatók. Nem sokkal a nyitás után a Dow 0,16 százalékkal, a Nasdaq 0,21 százalékkal, az S&P 500 0,07 százalékkal került lejjebb.

Az Egyesült Államok történetének második legnagyobb fizetési mérleg-hiányát mérték az év második negyedében, elsősorban a kőolaj drágulása miatt. A deficit 218,4 milliárd dollárra emelkedett az előző negyed évi 213,2 milliárdról.

Tovább nőtt a külkereskedelmi mérleg hiánya is a második negyedben: 210,6 milliárd dollárra az első negyed évi 208 milliárdról.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet