Mindenesetre a ma délutáni kedvezőtlen amerikai fizetési- és külkereskedelmi mérleg hiány adatra lefelé mozdultak a mutatók. Nem sokkal a nyitás után a Dow 0,16 százalékkal, a Nasdaq 0,21 százalékkal, az S&P 500 0,07 százalékkal került lejjebb.
Az Egyesült Államok történetének második legnagyobb fizetési mérleg-hiányát mérték az év második negyedében, elsősorban a kőolaj drágulása miatt. A deficit 218,4 milliárd dollárra emelkedett az előző negyed évi 213,2 milliárdról.
Tovább nőtt a külkereskedelmi mérleg hiánya is a második negyedben: 210,6 milliárd dollárra az első negyed évi 208 milliárdról.
