BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Súlyos bukás a börzén

Fekete napot zárt a budapesti tőzsde, az irányadó mutató több mint 3 százalékot veszített értékéből.

2006. szeptember 7. csütörtök, 16:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX épphogy 22 ezer pont felett maradt, az említett határt 13 ponttal meghaladó végeredmény 3,2 százalékos mínuszt jelent tegnapi záráshoz képest. Kiábrándítóan szerepeltek a vezető részvények, közülük a Richter bukta a legnagyobbat, a gyógyszerpapír 4,4 százalékkal értékelődött le, vagyis 46 550 forinton kötött ki. A Mol nap végére valamit lefaragott korábbi hátrányából, de így is 3 százalékos veszteséggel 21 155 forinton állapodott meg. Az OTP 3,8, a Magyar Telekom 2,3 százalékkal jött lejjebb, így előbbi 6300, utóbbi pedig 879 forintról indul holnap.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet