BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért esik az IEB?

Szerdán az IEB papírja délután fél négyre 12 százalékos süllyedéssel 4101 forintra csökkent. A bank egy részvényre eső saját tőkéje 2450 forint körül jár, így elemzők szerint a jelenlegi magas ár indokolatlannak tűnik. A magyar kisbefektetők kedvencének számító részvény még így is dupláját éri a december végi záró szinthez képest.

2006. augusztus 30. szerda, 15:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Sanpaolo és a Banca Intesa fúziójának hírére már napok óta lendületesen dráguló IEB részvényei a mai napon zuhanásnak indultak. Emlékezetes: az egyesülés bejelentése előtt néhány nappal 3200 forintról 4600-4700 forintra ugrott meg az árfolyam. "A tényleges bejelentés előtt már lehetett hallani az anyabankok között folyó tárgyalásokról, ami már a fúzió nyilvánosságra hozatala előtt 3200-ról 4600-4700 Ft-ra emelte a kurzust" - mondja Kocsi János, az ING részvényelemzője, aki szerint a mai süllyedést technikai jellegű korrekció, illetve nyereségrealizálás magyarázhatja.

A részvényelemző szerint intézményi eladók, főként befektetési alapok állhatnak a mai eladások mögött. A befektetők, közöttük magyar kisbefektetők is, feltehetőleg szabadulni próbálnak a papíroktól, hiszen nem tartják reálisnak az ötezer forinthoz közelítő feltételezett kiszállási árat. Az alacsony közkézhányad - 280 ezer darab részvény van közkézen, ami a részvények alig 4 százaléka - is hozzájárul a hektikus áringadozásokhoz, ha a kurzus 4000-4600 forint között ingadozott. A kockázatkedvelő befektetők egy esetleges magasabb árú ajánlat reményében zömmel még tartják a papírt.

Ha kijön egy olyan hír, hogy mégsem a CIB veszi meg az IEB-et, akkor további áremelkedésre számíthatunk - tette hozzá Kocsi János.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet