BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért érne többet a Pannonplast, mit a tőzsdei ár?

A Pannonplast vezetése megindokolja, hogy szerintük miért alulértékelt a részvény.

2006. augusztus 29. kedd, 11:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannonplast a mai nap folyamán közleményt jelentet meg, amelyben részletesebben megindokolja a tegnap bejelentett, nettó vagyonra vonatkozó, részvényenként 4500-4700 forintos árfolyamot - közölte Gyimóthy Dénes, a társaság pénzügyi igazgatója.

A Pannonplast tőzsdei árnál jóval magasabb értékét a cégben rejlő potenciállal indokolták. Egyrészt mintegy kétmilliárd forint pluszt jelenthet a vállalat ingatlanvagyona, illetve jelentősek lehetnek a csomagolóipari beruházások - ilyen például a jövő év elején induló, 355 millió forint befektetési értéket képviselő szerbiai leányvállalat.

Az igazgatóság által megjelölt ár ugyanakkor nem tartalmaz két olyan területet, amit szintén jelentős hozadékkal rendelkezhet. Egyrészt a Pannonplast a jövőben nyitni fog az alternatív erőforrások felé, másrészt a Synergon-befektetésen is nyereséget remélnek. Ez utóbbival kapcsolatban Bokorovics Balázs, az igazgatóság elnöke elmondta, hogy mindenképpen szeretnék a megfelelő vezetést biztosítani a it-cég számára - jelenleg a tulajdonosi nézeteltérések miatt igazgatóság nélkül működik a Synergon -, s ezzel stabil növekedési pályára állítani a társaságot.

Amennyiben ez ősszel sikerül, Bokorovics véleménye szerint 2008 közepére a Synergon 24 milliárd forint árbevétel mellett mintegy 1 milliárd forint adózás előtti nyereséget termelhet.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet