BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két újonc lépett a pesti börzére - Bookline, Graphisoft Park

Az idei három kivezetés után a mai nappal két új tőzsdei céggel gyarapodott BÉT értékpapír-listája, a Bookline és a Graphisoft Park SE debütált a börzén.

2006. augusztus 28. hétfő, 09:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bookline idén másfélmilliárd forint árbevétellel számol - jelentette be Márffy György elnök-vezérigazgató, aki szerint a könyvkereskedelem mellé ősztől műszaki cikkek forgalmazásával is foglalkozik majd a cég. Az akvizíciók lehetőségét jövőre vizsgálják meg, s amennyiben szükséges, tőkeemelést is végrehajtanak. A Bookline jelenleg a fejlesztésekre koncentrál, s a következő években osztalék fizetését nem tervezi.

A Graphisoft Park vezérigazgatója, Kocsány János elmondta: a Graphisoft szétválását a megerősödött ingatlanfejlesztés indokolta, így átláthatóbbá vált a két üzletág. A Graphisoft Parknál egyébként a kihasználtság 100 százalékos, a bérlők között a Microsoft és az SAP is megtalálható. A társaság folyamatosan tervez osztalékot fizetni, a részvényesek között az operatív nyereséget osztják majd fel minden évben.

A Graphisoft Park részvényei fél órával nyitás után 800 forinton álltak, de nyitásban 870-en is született üzlet. A Bookline 910 forinton forgott.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet