A kereskedők szerint 50 bázispontos alapkamat-emelés mellett dönt majd az MNB monetáris tanácsa és meglehetősen pesszimista inflációs jelentés lát napvilágot. Ez a két tényező egymással ellentétesen hat, ami volatilis forintárfolyamot jelez előre a jövő hét elejére.
Geszti Pál az ING Bank kereskedője ugyanakkor arra számít, hogy az MNB kemény hangú kommentben figyelmeztet majd a növekvő infláció veszélyeire, amivel a kamatemelések folytatódását sejteti. Ennek nyomán 272,50-ig, majd akár 270-ig is erősödhet a forint. A dollár délelőtt 217,70-en állt a forinttal szemben.
