BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egis: szép remények - rosszul hat a Gyurcsány-csomag

A jó harmadik negyedéves eredmények után kedvező fejleményeket vár az Egis a FÁK-piacon, míg Kelet-Európában a növekedési ütem lassulására számít.

2006. augusztus 10. csütörtök, 15:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis-gyorsjelentést értékelő sajtótájékoztatón Marosffy László gazdasági igazgató elmondta: nem csak az export, hanem a társaság oroszországi és kelet-európai értékesítése is rekordnak számít negyedéves szinten. Értékelése szerint a cég a 2005-2006-os üzleti évben a FÁK-piacon dollárban 35, Kelet-Európában 13-15 százalék forgalomnövekedést tud majd elérni, míg a hazai árbevétel 9-10 százalékkal emelkedhet.

Jövőre a FÁK-piacon 25 százalékos bővülés várható, míg Kelet-Európában az ideinél lassabb árbevétel-növekedéssel számolnak. A nyugat-európai gyógyszer-export, illetve a hatóanyag-eladások is emelkedhetnek az utóbbi időszakban tapasztalt folyamatos csökkenés után.

Mint elhangzott, az Új Egyensúly program - mint minden magyar céget - az Egist is kedvezőtlenül érinti. A 4 százalékos szolidaritási adó mellett a természetbeni juttatások adójának emelése 100 millió, az energiaköltség-többleg 500 millió forint terhet jelent a gyógyszergyártó számára. Ezen kívül a magasabb infláció miatt emelkedhetnek a társaság beszerzési és bérköltségei is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet