BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott Horváth Zsolt, a BÉT vezére! (friss)

Hét év után távozik posztjáról Horváth Zsolt, a BÉT vezérigazgatója. A tőzsde ügyeit Mohai György eddigi vezérigazgató-helyettes viszi tovább.

2006. augusztus 4. péntek, 10:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horváth döntött a távozás mellett. Új munkahelyéről azonban nem árult el többet, csupán azt, hogy nem kerül mesze a szakmától.

Az idei első félévben a BÉT meglehetősen jól muzsikált: a napi átlagos forgalom meghaladta a 25 milliárd forintot. Ha ez a lendület a második hat hónapban is kitart, úgy az zrt. eredménye több száz millió forinttal felülmúlhatja a 2006-ra tervezett 1,6-1,7 milliárd forintot.

A BÉT tervei között szerepel új termékek parkettra vitele is: következhet a villamosenergia-kereskedelem megvalósítása, valamint az arany sikere esetén gondolkodnak más nemesfémeken is.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet