A bankközi forintpiacon az elmúlt napokhoz hasonlóan gyenge forgalom mellett erősödget a magyar deviza. Nyitáskor 276,70 körül állt az euró jegyzése, majd 275,80 forintos kurzus után 276,30/40-re jött vissza.
A piac alapvetően továbbra is a hétfői kamatdöntésre vár - a piaci árazások továbbra is 50 bázispontos emelést mutatnak. Igaz, az amerikai szigorítási ciklus végének lehetősége erősítette a feltörekvő instrumentumokat, s ez a forint árfolyamán is meglátszik. Ez azonban továbbra is meglehetősen törékeny, érdekes lehet a mai 3 és 15 éves államkötvény aukció, a reggeli forgalom arra is utalhat, hogy lesz érdeklődés.
