BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az exportőrök lékelték meg Tokiót

Az amerikai kamatemeléssel kapcsolatos félelmek is hozzájárultak az erőteljes gyengüléshez.

2006. június 6. kedd, 09:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tokiói Nikkei-225 index 1,81 százalékos eséssel zárta a napot, a gyengülés élharcosai az exportőrök voltak. Ismét erősödtek az amerikai kamatemeléssel kapcsolatos aggodalmak, emellett a legfőbb exportpiac(ok) lassulásának növekvő esélyei sem tettek jót a mutatónak. Az index 283,45 pontos veszteséggel 15 384,86 pontos fejezte be a kereskedést, a Topix 1,73 százalékos buktával zárt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet