Megindult a kereslet az arany iránt a hétfői kereskedés kezdetén mutatkozó négyheti mélypontot tükröző ár nyomán. Ebbe az irányba hatott az euró dollárral szembeni erősödése is, aminek hátterében az euróövezet pénzügyminisztereinek abbéli megítélése áll, hogy nem aggasztó a közös deviza drágulása. A New York-i tőzsde fémrészlegében (COMEX) az arany júniusi kurzusa 20 cent emelkedéssel unciánként 657,70 dolláron zárt, de napközben 643,50 dolláron is állt. A következő napokban hatással lehet a sárga fém árára, hogy milyen irányba mozdul – ha mozdul egyáltalán – a dollár jegyzése a nyilvánosságra kerülő makroszámokra.
Két hete az arany ára 26 éves csúcson, 732 dolláron volt, s elemzők szerint hamarosan ismét markánsan emelkedik a nemesfém ára, ami eléri várhatóan a 850 dolláros rekordszint közelébe kúszik. Az ezüst unciája 7 centtel 12,43 dollárra nőtt, a platina viszont 28,80 dollárral 1284,60 dollárra gyengült, míg a réz ára fontonként 0,75 centtel 3,4615 dollárra süllyedt.
