Marosffy László vezérigazgató-helyettes ismertette a társaság idei középtávú terveit. "Bár középtávon csak 8 százalékos emelkedéssel számolunk a hazai piacon, a legfontosabb exportpiacon, a FÁK országokban a hátralévő üzleti évben továbbra is tartható lesz az a 35 százalékos növekedés, amit az első félévben is elértünk" - mondta a vezérigazgató-helyettes.
A társaság nem változtatott középtávú várakozásain - tette hozzá Marosffy. "Továbbra is 25 százalékos dollárban mért emelkedést várunk a következő években. Ami - figyelembe véve, hogy időközben jelentősen emelkedett a bázis -, nagyon jó hír a részvényeseknek" - mondta Marosffy.
Közép-Kelet Európában az első félévben 5 százalékos volt a növekedés, a második félévre jelentős javulást vár a társaság - különösen az első félévben eddig rosszabbul teljesítő lengyel piactól. Így idén középtávon 10 százalék feletti forgalomnövekedéssel számolnak.
A társaság konszolidált eredménye jelentősen - 700 millió forinttal - meghaladta az anyavállalatét, aminek magyarázatául a vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy megváltozott a külföldi leányvállalatokkal az elszámolás rendje, ezért a jövőben is tartós nyereséget fognak elérni. Ezenkívül a társult vállalatok - különösen a Hungaropharma - növekvő teljesítménye is hozzájárult a konszolidált eredmény emelkedéséhez. Az Egis azzal számol, hogy félévente 500 millió forinttal jobb lehet ezentúl a konszolidált eredmény.
