BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BorsodChem: ennél már nem lesz jobb (friss)

A BorsodChem idén nem számít jobb negyedéves üzemi eredményre a már közölt negyedéves eredménynél.

2006. április 28. péntek, 12:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság közgyűlését kísérő sajtótájékoztatón elhangzott figyelmeztetést az iparági környezet várható alakulására és az energiaárak valószínű további emelkedésére alapozza a vegyipari cég.

Az idei első három hónap 2,7 milliárdos számviteli veszteségét okozó árfolyamhatásra, illetve a devizahitelek átértékelésére viszont nem kell már számítani.

A BorsodChem Rt. (BC) közgyűlésén elfogadták a 2005-ös mérlegbeszámolókat és jóváhagyták a részvényenként 51 forintos osztalékjavaslatot. Az it elnöke, Georg Stahl nagy csokor virággal köszönte meg Kovács F. László távozó vezérigazgatónak az eddigi munkáját. Kovács immár csak a hallgatóság soraiban ülte végig a közgyűlést.

A társaság új vezérigazgatója, Kay Gugler ismertette a cég új stratégiáját, eszerint a BC nem foglalkozik újabb, negyedik termékvonal bevezetésével, hanem a jelenleg meglévő PVC-TDI-MDI hármason belül az izocianátok, vagyis a TDI és az MDI gyártásának további jelentős bővítését tervezi. Ez a szükséges kapcsolódó beruházásokkal (pl. anilin-kapacitásnöveléssel) együtt 500 millió eurós beruházási programot jelent, melynek eredményeként 2012-re a BC a Bayer után Európa 2. második legnagyobb izocianát-gyártója lesz.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet