BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mibe fekteti pénzét a magyar?

Továbbra sem szeretik a kockázatosabb befektetési formákat a magyarok, ma a lakosság mindössze 2 százaléka kamatoztatja pénzét részvényekben - derül ki a GfK Hungária felméréséből.

2006. március 31. péntek, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez az alacsony érték az elmúlt évek tőzsdei fellendülése ellenére sem nőtt. Hazánkban a felsőfokú végzettségűek és a legmagasabb jövedelműek körében némileg magasabb a részvényvásárlási kedv, a megkérdezettek 10 százaléka a rövid lejáratú betéteket választotta, miközben 78 százalék egyáltalán nem rendelkezett befektetéssel. Ez az arány rendkívül magas a nyugat-európai 33 százalékhoz képest. Az USA-ban a megkérdezettek 11 százaléka vásárolna részvényeket, amennyiben lehetősége lenne egy nagyobb összeget befektetni. Nyugat-Európában ez az arány csupán 7 százalék, miközben Kelet és Közép-Európában a részvényeket elméletileg előnyben részesítők aránya 3 százalékkal meghaladja a nyugat-európait.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet