Ez az alacsony érték az elmúlt évek tőzsdei fellendülése ellenére sem nőtt. Hazánkban a felsőfokú végzettségűek és a legmagasabb jövedelműek körében némileg magasabb a részvényvásárlási kedv, a megkérdezettek 10 százaléka a rövid lejáratú betéteket választotta, miközben 78 százalék egyáltalán nem rendelkezett befektetéssel. Ez az arány rendkívül magas a nyugat-európai 33 százalékhoz képest. Az USA-ban a megkérdezettek 11 százaléka vásárolna részvényeket, amennyiben lehetősége lenne egy nagyobb összeget befektetni. Nyugat-Európában ez az arány csupán 7 százalék, miközben Kelet és Közép-Európában a részvényeket elméletileg előnyben részesítők aránya 3 százalékkal meghaladja a nyugat-európait.
