BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adja el túl drága Nokiáját!

Szárnyaltak tegnap a Nokia részvényei, köszönhetően a társaság bejelentésének, miszerint várakozásai szerint 2006-ban 10 százalék helyett 15 százakkal fog nőni a mobiltelefonok piaca.

2006. március 31. péntek, 12:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság elsősorban az ázsiai és az afrikai piacokon számít dinamikus növekedésre. A 34 százalékos világpiaci részesedéssel rendelkező társaság ugyanakkor nem tett közzé árbevételre és nyereségre vonatkozó várakozásokat. Nem sokáig örülhettek azonban a Nokia-tulajdonosok, az ABN Amro ugyanis a kedvező hír megjelenése után eladási ajánlást fogalmazott meg a társaság részvényeivel kapcsolatban. Az elemzők szerint az elmúlt hetek emelkedése már bőven beárazta a kedvező híreket, péntek délelőtt már az eladók voltak túlsúlyban, az árfolyam délben 2,3 százalékos mínuszban tartózkodott, a tegnapi 4,8 százalékos drágulás után. Az elmúlt évben 43 százalékot ugrott a Nokia-papírok kurzusa.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet