A társaság elsősorban az ázsiai és az afrikai piacokon számít dinamikus növekedésre. A 34 százalékos világpiaci részesedéssel rendelkező társaság ugyanakkor nem tett közzé árbevételre és nyereségre vonatkozó várakozásokat. Nem sokáig örülhettek azonban a Nokia-tulajdonosok, az ABN Amro ugyanis a kedvező hír megjelenése után eladási ajánlást fogalmazott meg a társaság részvényeivel kapcsolatban. Az elemzők szerint az elmúlt hetek emelkedése már bőven beárazta a kedvező híreket, péntek délelőtt már az eladók voltak túlsúlyban, az árfolyam délben 2,3 százalékos mínuszban tartózkodott, a tegnapi 4,8 százalékos drágulás után. Az elmúlt évben 43 százalékot ugrott a Nokia-papírok kurzusa.
