BUX 139933.86 0,22 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olaj húzta le Amerikát

Nem tett jót az emelkedő olajár és a kamatemelési várakozások növekedése az amerikai részvényeknek.

2006. március 24. péntek, 08:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyitást követően az eladók kerültek túlsúlyba a tengerentúli tőzsdéken, a Dow nap végére 0,4, a Nasdaq 0,1 százalékos veszteséget gyűjtött össze, miközben a S&P 500 stagnált. Egy hónapja nem látott mértékben emelkedett az olajár, a 3,5 százalékos ugrás jót tett az olajrészvényeknek, miközben lesiklópályára küldte a szállítmányozási vállalatok papírjait. Felerősödtek emellett a kamatemelési félelmek, szakértők szerint a FED a jövő héten zsinórban 15-dik alkalommal is emelheti a mutatót. A jelenleg 4,5 százalékon álló kamat piaci szereplők szerint májusig 5 százalékra emelkedhet. A UBS felminősítésének köszönhetően jelentősen emelkedett a Yahoo árfolyama, miközben az Adobe Systems megúszta kisebb veszteséggel, miután a szoftverfejlesztő csökkenő nyereségről számolt be.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet