BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Estek az indexek a New York-i tőzsdén

A csökkenő olajárral mozogtak a New York-i tőzsde fő részvényei hétfőn. A Dow Jones 78,04 ponttal 10 943,55 pontra, a Standard & Poor's 500-as indexe 9,94 ponttal 1277,29 pontra, a Nasdaq 18,59 ponttal 2284,01 pontra csökkent.

2006. március 7. kedd, 08:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olajár a nap folyamán közel 2 százalékkal esett, miután több OPEC-tagállam jelezte: a kartell ezen a héten várhatóan a termelés szinten tartása mellett dönt. Ennek szokás szerint a nagy olajcégek érezték a legközvetlenebb hatását: az Exxon Mobil részvényárfolyama például 1,4 százalékkal csökkent.

Az At&T közölte: 67 millió dollárért megvásárolja a BellSouthot; amelynek inkább a célpont hívei örülhettek: a bejelentés után a BellSouth kurzusa több mint 8 százalékkal emelkedett, az AT&T-é viszont 4 százalékkal esett vissza.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet