BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Acélgyártók húzták föl a Nikkeit

Jól kezdte a hetet a japán tőzsde, a Nikkei-225 0,6 százalékos nyereséggel 16192 pontig emelkedett.

2006. február 27. hétfő, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetők optimista nyereségvárakozásainak köszönhetően jól szerepeltek az acélgyártók, köztük is a Nippon Steel, amely több mint öt százalékkal gyarapodott. A jen dollárral szembeni erősödése miatt pesszimizmus uralkodott viszont az exportőrök piacán. Szakértők szerint a befektetői hangulat továbbra is optimista a szigetországban, a tőzsde további jó szerepléséhez azonban elengedhetetlen a vállalatok dinamikus profitnövekedése.
Az acélszektorban végbemenő átrendeződés során és egy-egy japán vállalat is felvásárlási célponttá válhat - a JFE Holdings, a világ negyedik legnagyobb acélgyártója közel négy százalékkal erősödött. Jól szerepeltek még a bankok is, a Mitsubishi UFJ Financial Group 2,4 százalékkal, miközben a Mizuho Financial Group 1,8 százalékkal erősödött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet