A vételi ajánlat és a megállapodás értelmében a francia cég szerezheti meg a Globus részvények minimum 50 százalékát.
A Globus többségi részvényesei közül a megállapodást a DEG fejlesztési bank, Temesfői István, a Globus elnöke, a Tebimpex, és Jéhn József a Globus alelnöke írták alá. Ezek a részvényesek a Globus részvényeinek 56 százalékát birtokolják.
A jelenlegi fő tulajdonosok a nyilvános ajánlat után is kisebbségi tulajdonosok szeretnének maradni, így az ajánlat során csak annyi részvényt értékesítenek, hogy a CECAB elérje az 51 százalékot. A nyilvános vételi ajánlatot márciusban kívánják megtenni, ezt követően május-júniusban a Globus részvényeit kivezetnék a Budapesti Értéktőzsdétől.
A nyilvános vételi ajánlat árfolyama 460 forint részvényenként.
