Az irányadó mutató pár perccel a nyitás már 0,7 százalékos pluszban járt, később azonban irányt váltott, fél 11 előtt nem sokkal 22 434,07 pont körül ingadozott, ami 0,05 százalékkal marad el a tegnapi zárószinttől. Bár veszített előnyéből, továbbra is pluszban van az OTP, a bankpapír több mint 1 százalékos többlettel 7620 forintnál járt az említett időpontban. Ezzel párhuzamosan a Mol nyitás utáni 0,2 százalékos többlete megmaradt, így 20 900 forintnál járt a kurzus. A másik két, korábban jelentő blue chip ugyanakkor a kezdeti erősödés után mínuszba váltott: a Magyar Telekom 0,9 százalékkal 955 forintra, a Richter pedig 0,8 százalékkal 42 410 forintra esett. A BorsodChem meredekebb lejtőre került, a nyitás utáni 2,5 százalékos mínusz már 3 százalékra nőtt.
