A tőzsdei áramszolgáltatók blue chipjének számító Démász eredménye az utolsó negyedév miatt messze elmaradt a piaci várakozásoktól, az Elmü és a Émász hozta a tőlük remélt eredményszintet. A legnagyobb likviditású szegedi áramszolgáltató társaság nem nagyon büszkélkedhet tavalyi utolsó negyedévével, az alig 338 milliós utolsó három hónap több mint 60 százalékos romlás a tavalyi év hasonló időszakához képest és csak az első háromnegyedév teljesítményének köszönhető, hogy a társaság végül 8 százalékkal 5349 millió forintra javította előző évi összeredményét. Az 5382 millióra nőtt osztalékalap - ami a befektetők számára a legfontosabb mutató - ennél sokkal siralmasabb, alig 1,7 százalékos növekedést mutat. Ez a tavalyi 1280 forintos osztalék jelentős növekedésére semmiképpen nem ad teret, a társaság az eddigi 90 százalékos osztalékkifizetési rátával számolva 1308 forintot fizethetne, ami bizony nem éri el az infláció szintjét sem (persze a kifizetési hányad változtatásával az osztalék is lehet magasabb). Az ok a szabályozott tevékenységek alacsony profitjában, illetve az utolsó negyedévben elszámolt magasabb költségekben található, amit a menedzsment már a harmadik negyedéves tájékoztató idején jelzett előre, akik jó előre látással tavalyra már csak az osztalékalap nominális értékének megőrzését tűzték ki célul.
A két RWE többségi tulajdonban levő másik áramtársaság, az Elmü és az Émász már sokkal jobban teljesített. Az Elmü eredménye 17, az Émászé több mint 20 százalékkal növekedett. A társaságok most számoltak először IFRS szerinti konszolidált számokat, melyek szerint az Elmű eredmény 17959 millió forintot, az Émász 4112 millió forintos eredményt hozott, ami mindkét esetben valamivel meghaladja a piacon levő egyetlen elemzői várakozást. Ez részvényenként 2957, illetve 1348 forintot jelent, az osztalék megállapítása szempontjából azonban nem ez hanem az anyavállalati mindkét esetben jóval alacsonyabb eredmény a mérvadó. Az Elmü esetében ez 2718, az Émásznál 861 forintot hoz ki osztalékalapként egy részvényre számolva, hogy mennyit is fizetnek ki ebből a társaságok, az esetükben igen nehezen becsülhető. Az Elmü ugyan eddig mindig eredményének jelentős részét fizette, az Émász azonban tavaly sem fizetett osztalékot pedig lett volna rá lehetősége. Utóbbi társaságnál a tavalyi év nagy eredményének tekinthető, hogy sikerült megállapodnia egyik nagyfogyasztójával egy mintegy kétmilliárdos tartozás rendezéséről, amire korábban jelentős értékvesztést számolt el.
