BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vártnál is rosszabb a Globus

Ismét jogos volt a Globus menedzsment aggodalma, melynek profit-warning formájában adott hangot pár hete, a konzervipari cég ugyanis hatalmas, 4,3 milliárdos veszteséggel zárta a tavalyi évet.

2006. február 14. kedd, 10:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A konzervcég számára tavaly - szinte - minden rosszul alakult az emelkedő energiaáraktól kezdve a hazai piacon megjelenő konkurencián keresztül az erős forintig minden szerepel a jelentésben, mint a hatalmas veszteség okozója. A kétmilliárdot meghaladó üzemi veszteség mellett a másik nagy tételt az év végi leírások okozták, az utolsó negyedévben a 2,9 milliárdos mínuszt alapvetően egyszeri tételek okozták. A készletek leírása mellett bizonyos vagyontárgyak értékhelyesbítését is az év végén könyvelték le, ez is tetézte a cég mínuszát. A Globusnak a jelentés szerint készletei egyszerűen el is tűntek az év folyamán, ahogy a jelentés fogalmaz: "sikertelen évközi tárgyalásaink miatt - büntetőügyi feljelentést követően - az óvatos értékelés alapján kivezettük a könyvekből azokat a készleteket, amelyeket az ezen termékeket tároló cégek az év végén nem tudtak részünkre kiadni"…

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet