A konzervcég számára tavaly - szinte - minden rosszul alakult az emelkedő energiaáraktól kezdve a hazai piacon megjelenő konkurencián keresztül az erős forintig minden szerepel a jelentésben, mint a hatalmas veszteség okozója. A kétmilliárdot meghaladó üzemi veszteség mellett a másik nagy tételt az év végi leírások okozták, az utolsó negyedévben a 2,9 milliárdos mínuszt alapvetően egyszeri tételek okozták. A készletek leírása mellett bizonyos vagyontárgyak értékhelyesbítését is az év végén könyvelték le, ez is tetézte a cég mínuszát. A Globusnak a jelentés szerint készletei egyszerűen el is tűntek az év folyamán, ahogy a jelentés fogalmaz: "sikertelen évközi tárgyalásaink miatt - büntetőügyi feljelentést követően - az óvatos értékelés alapján kivezettük a könyvekből azokat a készleteket, amelyeket az ezen termékeket tároló cégek az év végén nem tudtak részünkre kiadni"…
