BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olvadóban a Rába veszteség

Az utolsó negyedévben már csak 100 milliós üzemi veszteséget hozott össze a Rába-csoport, s ez jelentős javulásnak tekinthető a cég előző negyedéveihez képest.

2006. február 14. kedd, 10:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

EBIDTA szinten a győri cég mindhárom üzletága - a Futómű is - az utolsó három hónapban pozitív volt, azonban ez az éves számokon egyelőre még nem nagyon látszik. Éves szinten összesen 2 milliárdos üzemi, és 4,7 milliárd forintos nettó veszteséget termelt a győri cég, ami jelentős romlás 2004-es 1,6 milliárdos profithoz képest. A különbség annyi, hogy míg tavalyelőtt a pénzügyi tételek lendítették pozitívba a társaságot, addig tavaly ezek jelentősen növelték a mínuszt. Az utolsó negyedéves pozitív EBIDTA mellett talán jó hír még, hogy a vaskos mínusz egy része a nyitott határidős ügyletek értékelésének visszaírásából adódott, ezekből mintegy 1,3 milliárdnyi január elsején eredményjavító tételként jelentkezik majd.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet