BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mosonyi: a Mol nem eladó!

Az újabb Lukoil-pletykák kapcsán a Mol-vezér ismét leszögezte, hogy a magyar olajcég nem eladó.

2006. február 14. kedd, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sem a Mol, sem pedig a Mol kapacitásai nem eladóak - reagált Mosonyi György vezérigazgató azokra az orosz lapinformációkra, amely szerint az orosz piacvezető Lukoil érdeklődik a magyar olajcég, illetve annak egyes egységei iránt.
A vezérigazgató egyébként a gyorsjelentés számait kommentáló mai sajtótájékoztatóján azt is kifejtette, hogy 2006-ra is kedvezőek a cég kilátásai a magas finomítói árrés miatt, és reményei szerint a petrolkémiai üzletág is javítani fog. A gázüzletág ugyan veszteséget hoz az idei első negyedévben a magas importárak miatt, de március végén eladják a Földgázellátó Rt.-t így az év nagyobbik felében az már nem rontja a cég gazdálkodását.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet