Sem a Mol, sem pedig a Mol kapacitásai nem eladóak - reagált Mosonyi György vezérigazgató azokra az orosz lapinformációkra, amely szerint az orosz piacvezető Lukoil érdeklődik a magyar olajcég, illetve annak egyes egységei iránt.
A vezérigazgató egyébként a gyorsjelentés számait kommentáló mai sajtótájékoztatóján azt is kifejtette, hogy 2006-ra is kedvezőek a cég kilátásai a magas finomítói árrés miatt, és reményei szerint a petrolkémiai üzletág is javítani fog. A gázüzletág ugyan veszteséget hoz az idei első negyedévben a magas importárak miatt, de március végén eladják a Földgázellátó Rt.-t így az év nagyobbik felében az már nem rontja a cég gazdálkodását.
