Az irányadó mutató pár perccel a nyitás után 22 603 pontnál, vagyis 0,7 százalékos pluszban járt, elsősorban az OTP kiváló rajtjának köszönhetően. A bankpapír árfolyama pillanatok alatt 1,5 százalékkal 7655 forintra hízott. A Mol 0,2 százalékos többlettel kezdte a napot, így 20 900 forinton forgott. A másik két, korábban jelentő blue chip is drágult, a Magyar Telekom 0,1 százalékkal 970 forintra, a Richter pedig 0,4 százalékkal 42 900 forintra. A BorsodChem eredménye ugyanakkor nem győzte meg a piaci szereplőket, akik 2,52 százalékos mélybe lökték a cég árfolyamát. A Fotex sem kell már a befektetőknek, részvényei több mint 5 százalékos eséssel kezdték a mai napot.
